zondag, april 26, 2026

USA South-West 2009

Vlag Albanie
Reisperiode:
april/mei 2009
Duur:
31 dagen
Route:
o.a. San Francisco, Bryce Canyon, Las Vegas
Gezelschap:
Familie Grijspaarde/Lequin
2 mei 2009 87
De ochtend is koud en koffers klaar, Jesper slaapt nog diep. Slecht geslapen: weten we de zekering (borg) terughalen? Een camper is toch wel erg eigen als er erger schade aan is. Ik heb een beetje spanning in het lijf van de Roadbear-dame. Deelt dat deel het eigen risico? Kunnen we onze extra afgesloten verzekering terughalen? Over de vervanging van de zonwering hing boven ons hoofd: wat zullen we moeten betalen aan dollars om het zonnescherm te vergoeden?

De rode rots is nog niet als de ander

Als ik wakker word, heb ik een rode gloed van de bergen over mijn gezicht... Of dat hoop ik. Want de plek waar Ingrid en ik slapen is, samen met Harm en Henny, het donkerste van de camper 's ochtends. De jongens daar in tegen liggen in een lichtere bedoening. Misschien is dat wel de oorzaak dat Karsten steevast om zes uur, half zeven wakker wordt. We zijn in ieder geval weer vroeg en ik ga met de oudste douchen. Het is krap, maar het zijn er een hoop. Daarnaast is de plek erg voor de hand liggend; Harm zoekt de douches nu nog, zo achter in de winkel.

Fris en fruitig draaien we de camper de Monument Valley op. We staan er direct. De rode rotsen zijn in veelvoud te zien. De weg gaat naar Moab, ons voorportaal voor de andere nationale parken als Arches, Bryce en Zion. Veelvuldig stoppen we om de verschillende uitzichten te fotograferen. We zoeken wel een paar bekende rotsen, als aangegeven in de literatuur, maar de paden en bewegwijzering is karig. What's new! De enige die we met zekerheid kunnen spotten is de Mexican Hat, deze is ook wel erg duidelijk. Als we de laatste in het rijtje zoeken, weten we niet wat er fout gaat. Of de TomTom heeft er na een aantal weken genoeg van, of ik luister gewoon niet meer. We eindigen bij een oud en verlaten hooggelegen begraafplaats. Het jongste graf was uit 1995 en dat was een uitzondering. Vele kwamen uit de vroege vorige eeuw. Daarnaast waren het opvallend veel jonge kinderen, max 1 jaar, waarvan westen op viel. Hij was net een jaar geworden, de zin eronder was typisch en hard 'and our two baby girls'. Medische wetenschap was toen nog een groot goed.

Na een koffie op deze best bizarre plek vervolgen wij onze reis naar Moab. Onderweg komen we de stappen van bergen weer tegemoet en veranderde het landschap weer in een rap tempo. Het koe-geluid wat ik ingesteld had in de TomTom voor een benzinestation wekte wat hilariteit op toen we het stadje Blanding binnen reden. Het geluid ging om de 100 meter af omdat er weer een benzinepomp aankwam. De heuvels en hellingen schoten weer onder ons door en Moab naderde in sneltreinvaart. Waarom ik op dit moment aan mijn Amerikaanse familie moest denken weet ik niet? Het laatste opvallende aan de reis naar Moab was de klokvormige licht oranje rots. Ik stuur naar de kant en zet de rots, door mij getiteld Bell Rock, op de foto. De andere zijde van de rots leek nergens op.

We rijden lekker op tijd Moab binnen. Het is een redelijk bergplaatsje wat een goede uitvalsbasis is voor Arches en Canyonlands. Als het gelijknamige RV park zichtbaar is, besluiten wij hier twee dagen te blijven. Even een rustige dag qua reizen. Morgen gaan we of naar Arches of naar Canyonlands, of beide. Het is lekker weer en de truien gaan uit. Het RV park is uitgerust met een leuke speelplaats voor Jesper. Dit hadden we hem beloofd. Het is gelijk te zien aan de klandizie van de campground dat het hier een andere streek betreft. Veel jonge mensen met dito voertuigen als mountainbikes of crossmotoren. De grote asociale campers en caravans zijn er wel, maar in mindere mate. We zien nu veelvuldig vouwwagens en tenten. Het aantal kinderen overtreffen hier overigens de grijze haren.

Door het weer en de aanwezigheid van BBQ-vlees en accessoires, wordt de vlam gestoken in een aantal briketten. Dure briketten, maar daar ben ik nog steeds een beetje vakidioot voor na jaren inkoop BBQ-spullen. Het mag allemaal lekker smaken, vooral de aardappelsalade kwam goed door de keuring en de buiken zaten lekker snel vol. Nu de kinderen naar bed en verder met onze klaverjas battle. Gezien een reactie op onze blog, zijn meer mensen hiermee bezig. Het loftrompet en slingers aan de wand kunnen we vergeten dat Henny en ik niet met 6-5 voorstaan. Toch net als na een 5-0 achterstand. We hebben nieuwe kaarten gekocht, want de andere zijn versleten. Wie er nu ruiten of harten niet meer te zien, winnen we dan nog wel?!

  • Hits: 69

Jouw reactie

Als antwoord op Some User

Lees ook:

San Francisco Huidig weer
⏱️ Tijdsverschil
🏠 Ams --:--
🌉 San Francisco --:--
Berekenen...
1 mei 2009 83
Het druistig, onrustig en zenuwachtig gevoel heeft plaats gemaakt voor rust en berusting. We willen naar huis. Zoals altijd gaan de laatste dagen altijd sneller voor het gevoel dan als de eerste dagen. Niettemin is het een erg leuke vakantie geweest. De laatste hele dag spenderen we voornamelijk met shoppen, inpakken en schoonmaken. Het shoppen doen we expres een uur vanaf de zogeheten drop off van de camper. Via wederom de nuttige plaatsen van Tom-Tom, echt heel handig hebben we de keuze gemaakt om Stoneridge Mall aan te doen.
30 april 2009 77
Uitslapen, vandaag uitgeslapen. Hoewel onze wekker verwacht om vijf uur even ging. Twintig voor tien werden we wakker door onze tweede wekker, Henny. Snel springen Ingrid en ik onder de douchekop, en binnen 40 minuten rijden we weg. We hebben besloten de laatste dagen lekker rustig aan te doen. Het is vandaag wel Koninginnedag en daarom heb ik een oranje shirt aan. Ik ben dan wel trots op ons koninkrijk; dat is bij één van de reisgenoten wel anders. Democratisch hebben we besloten niet onze overbodige huisraad te verkopen op een kleedje. Een garage sale is dan wel bekend, maar vismarkt, ik weet het niet. Door de weg naar westelijk is, overmorgen de camper inleveren, kiezen we om naar Stockton te gaan. De TomTom geeft ons een mall om nog even te shoppen. Hoe groot de mall is, kunnen we helaas niet opmaken.
29 april 2009 75
Ik sta onder de douche. Een erg krappe douche. Als ik draai stoot mijn kont tegen de deur en mijn hoofd tegen de weer veel te lage douchekop. Hmmm, hier raak ik net zo gefrustreerd van als van het wederom slechte wifisignaal. Heb ik weer niks kunnen posten. Dan ook nog een gemiste oproep en drie voicemailberichten van een nummer wat ik, maar ook de rest, niet kunnen thuisbrengen. Ik had reeds twee sms'jes zonder afzender van het nummer gekregen. Dubbel frustrerend. 06-xxxxxxxxxx maak je bekend. Vandaag een klein stukje rijden naar Yosemite National Park. Over de goede weg zijn we snel bij het park. Wat kan er toch verschil zitten tussen de staten en counties qua wegdek. Bij de poort zit deze keer een jolige dame en deze groet ons.
28 april 2009 83
Het is stil in de camper. Alle voeding, drank en andere geurige spullen liggen nog op hun plek. Zelfs Karsten ligt op zijn plek, vredig en met de ogen dicht. Het is helaas vannacht anders geweest. Een nieuwe oorzaak is gevonden. Tandjes! De gordijnen gaan omhoog en hoopvol kijken we of er beren om ons heen... Echt geen beer te zien. 7.00 uur helaas. Inpakken en wegwezen. Manouvreren van de kleine plek en slalommend tussen de grote dennenappels verlaten we de rustige campsite. Warm groet het jonge in een tent slapende stel en krijgt een verbaasd knikje terug. Hebben ze last gehad van Karsten?
27 april 2009 86
We houden van toetjes, heel erg van toetjes. Vandaar dat we de laatste dagen gepland hebben in Sequoia, Kings Canyon en Yosemite. Zijn dat nog eens toetjes. Door de lange rit van gisteren hoeven we nu niet ver te rijden. Porterville wordt wel getypeerd als de gateway to Sequoia en dat is waar. Want als we de vele fruittelers achter ons laten, daarom rook het zo lekker op de campground, arriveren wij bij de poort van het volgende nationale park. De beste ranger had schijnbaar niet zijn beste dag. Nadat hij onze camper minderwaardig of afgunstig had bekeken, snauwde hij mij af dat ik de annual pass en paspoort moest geven. Meer dan een kaart geven kan deze man niet. Uitleg of extra waarschuwingen vond hij niet nodig. Hoewel deze naar mijn mening wel op zijn plaats waren.
26 april 2009 76
Karsten was niet op zijn best de afgelopen nacht. Gelukkig waren de plekken ruim en stonden daardoor de buren op een veilige afstand. Ik denk en zeg heel zachtjes: "Doet ie anders nooit!". Als het gekrijs zich deze ochtend duidelijk verplaatst heeft (hij beweert van niet, maar ik weet wel beter) rijden we weg. Voor de tweede keer van de vakantie moeten we de slide-out manueel induwen. Door de hulp van Henny deze keer gaat het sneller en beter. Het is vroeg maar aardig van temperatuur. Je verwacht hier ook niet anders. De zon schijnt hier breed en stralend over de gekleurde bergen. Bij Stovepipe Wells stoppen we even om de immense duinen op de foto te zetten. In één beeld is het te vangen en de duinen liggen op loopafstand. Hopelijk snapt u de term sarcasme. Een stofwolk trekt achter onze camper vandaan, want het gas gaat er goed op.

Route

De kinderen waren nog jong, jongste 6 maanden, en wilden nog graag gebruik maken van buiten het seizoen reizen. Een maand crossen met een 10 meter lange RV was gewoon kicken. Je ontdenkt op de manier de mooie natuur en soms rauwe plekjes van het US landschap.