Wat een leuk idee om het jaar een beetje op te splitsen met kleine vakanties. Dit jaar voor het eerst een week weg zonder het volwassen geworden pubervolk. Een klein tourtje door het magische landschap van Marokko. Ik ben zeer benieuwd. Het is nog maar een paar weken, maar wat wij precies gaan doen staat nog niet helemaal vast. De vlucht is geboekt, een paar verblijven zijn geboekt en de huurauto is vastgelegd. De rest gaan wij waarschijnlijk pas daar bekijken. Hoe zuidelijk van Marrakesh zullen wij geraken en wat zullen wij verwonderd worden! Het is voor een deel dus nog de vraag.
Ideeën zijn en waren er wel, maar toen wij van de week de route iets meer wilden vastleggen, was er een klein waterballet ten zuiden van Marrakesh ontstaan. Waarschuwingen en er waren al slachtoffers te melden. Hierdoor zijn we iets meer op onze hoede. Niettemin legden wij wel een verblijf in de woestijn vast in Agafay. Deze unieke ervaring wilden wij niet mislopen. Alleen de aankondiging van een eventuele kameel-/dromedarisrit naar de zonsondergang liet mij even achter het hoofd krabben. Ik zie mijzelf alweer lopen na het ritje op het immense beest (mijn liezen zijn niet bestand tegen lange ritjes met de benen aan weerszijden van een beest of apparaat).
Het zien van de foto's van de verblijven doet mij meestal al wat wegdromen naar de bestemming en laat het verlangen om af te reizen aanwakkeren. Ik had nooit kunnen dromen op jonge leeftijd dat ik zou veranderen in een globetrotter. Mijn wereld was in die tijd een stuk kleiner en ook groot genoeg, maar heden ten dage is dat sterk veranderd. Het was zeker geen tekortkoming vroeger, het was meer een feit. Marokko zal wederom een extra puntje op mijn wereldbol zijn. Een nieuw checkpoint. De huidige wereld is dan ook in dergelijke mate veranderd dat de zelfontplooiing van de landen veel beter mogelijk is. Het zoeken naar bestemmingen, verblijven en zelfs hoe je moet reizen, was in mijn jonge bestaan alleen maar mogelijk door voor een groot deel van de dag een reisbureau te bezoeken. Nu heb je in een paar spreekwoordelijke klikken een wereldreis geregeld; het contrast kan niet groter zijn.
De nieuwe tijd is wat dat betreft vele malen beter. Hoewel het reizen naar de historie en niet-westerse omgeving de mens blijft trekken. In Marokko hopen wij in ieder geval naast Marrakesh en Agafay de plaatsen Essaouira en Ourika-vallei te bezoeken. Maar zoals gemeld: wij staan er flexibel in. Wat ook wat beter mogelijk is zo met zijn tweeën. Wat zal ik het commentaar van de achterbank gaan missen over mijn stijl van fotograferen of rijden. Wat zal ik het commentaar missen als een bezoek tegenvalt. Maar goed, dan komt het wel van de bijrijdersstoel. In ieder geval heb ik er zin in en ga ik genieten van de sfeer, het gebergte, de rust en de oranje gloed van de ondergaande zon. Een kleine break, dat moeten wij vaker doen!